SPOTKANIE W SPRAWIE BUDOWY CENTRALNEGO ZINTEGROWANEGO SZPITALA KLINICZNEGO

W dniu 2 marca br. Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego prof. dr hab. Andrzej Tykarski zaprezentował szerokiemu gronu parlamentarzystów ideę budowy Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego. Współorganizatorem spotkania był Wojewoda Wielkopolski Pan Zbigniew Hoffmann, a Prezydenta Miasta Poznania reprezentował Zastępca Pan Jędrzej Solarski. Prezentowanych założeń wysłuchali przedstawiciele większości ugrupowań politycznych, władze miasta i regionu.

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu jako wiodący ośrodek zapewnia specjalistyczną opiekę pacjentom nie tylko z Poznania i Wielkopolski, ale z całej północno-zachodniej Polski. Szpitale kliniczne to także baza praktycznego nauczania studentów stąd słusznym zamierzeniem jest integracja wybranych szpitali klinicznych i stworzenie jednego centralnego obiektu o najwyższych standardach. Owocne spotkanie zakończyło się podpisaniem przez uczestniczących listu intencyjnego w sprawie utworzenia Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego.