Senat za fuzją szpitali

W dniu 23 czerwca br. Senat UMP podjął historyczną uchwałę o integracji dwóch wiodących szpitali klinicznych naszego Uniwersytetu: Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego oraz Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego.

To kolejny krok przybliżający nas do Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego, którego budowa już się zaczęła. Podczas obrad JM Rektor prof. Andrzej Tykarski przedstawił mapę drogową projektu. Jak podkreślał Rektor, choć ze względów formalnych, będąc wraz z UMP inwestorem, szpitalem przejmującym jest Szpital Kliniczny H. Święcickiego, to w warstwie ideowej i faktycznej następuje połączenie dwóch równie ważnych szpitali klinicznych. Każdy z nich jest pełnoprawnym uczestnikiem tego procesu. Połączenie ma nastąpić w dniu 1 stycznia 2022 r., ale już od dnia 18 czerwca szpitale mają ten sam skład dyrekcyjny, choć do czasu połączenia funkcjonują jako odrębne podmioty. Krok ten, jeszcze przed połączeniem, ma zainicjować uwspólnianie kluczowych decyzji zarządczych i administracyjnych.  Obrady Senatu poprzedziły spotkania JM Rektora z Radą Uczelni oraz Radami Społecznymi obu Szpitali, które także pozytywnie odniosły się do połączenia podmiotów, wyrażając uznanie dla skuteczności i determinacji w realizacji tej największej w historii naszej Uczelni inwestycji.